אסתטיקה

טיפולים אסתטיים: המדריך המלא

כבר תקופה ארוכה שטיפולים אסתטיים הפכו להליכים שגרתיים בקרב נשים מעל לגיל 40 שחולמות על מראה צעיר, גם בשנים שבהן הגיל כבר עשה את שלו. ההליכים השונים הפכו נפוצים עד כדי כך שהם חוצים מגדרים ואף הפכו שכיחים גם בקרב אוכלוסיות צעירות יותר שאינן צריכות להילחם בנזקי הגיל אבל רוצות לשפר את המראה. אילו טיפולים קיימים, לאילו מטרות הם משמשים ולכמה זמן מחזיקות התוצאות? המידע שחשוב להכיר

בוטוקס: למניעה וטשטוש של קמטי הבעה

בוטוקס הוא רעלן שמקורו בחיידק (קלוסטרדיום בוטוליניום), המופק באופן סינטטי. בעבר, שימש הבוטוקס לטיפול במיגרנות ותוך כדי נראה שהזרקתו גורמת גם לטשטוש של קמטים.
הזרקות בוטוקס לשימוש אסתטי נועדו כדי לטפל בקמטים דינאמיים – קמטים הנוצרים בשל הפעלת שרירי הפנים במהלך הבעות מסוימות. כאשר הוא מוזרק, הבוטוקס חוסם את האותות המועברים בין העצב המקומי לבין השריר וכך גורם להרפיית השרירים ולטשטוש של קמטים.
הטיפול בבוטוקס יכול לשמש כאמצעי מניעתי, אז מתאים למטופלים ומטופלות בגילאי 30-35. אם מוזרק בגילאים אלה הבוטוקס מונע היווצרות של קמטים חדשים באזור המצח, בין העיניים והגבות. בשלבים מאוחרים יותר הבוטוקס מונע התקבעות של אותם קמטי הבעה.

בוטוקס: למניעה וטשטוש של קמטי הבעה

מהו מהלך הטיפול?

הזרקות הבוטוקס מתבצעות באמצעות מחט קטנה ועדינה שהחדרתה אינה גורמת לרוב לאי נוחות ניכרת. אולם, עבור מטופלים ומטופלות החוששים מהכאב ניתן לבצע את הטיפול תחת אלחוש מקומי. ההזרקה מתבצעת לשרירי ההבעה בפנים. מספר ההזרקות משתנה בהתאם לכל מטופל/ת ובהתאם לממצאים שעלו בפגישת הייעוץ.
מדובר בטיפול קצר יחסית שלרוב אורך כ-30 דקות. אחריו, יכולות להתפתח תופעות לוואי קלות, כמו למשל סימנים כחולים באזור ההזרקה, נפיחות או תחושת עקצוץ מקומית. תופעות אלה יחלפו לרוב אחרי מספר ימים. תופעות לוואי משמעותיות יותר, כמו צניחה של הגבה או א-סימטריה בין שני צידי העיניים, נדירות יותר, וניתנות לתיקון מספר שבועות לאחר ביצוע הטיפול במהלך פגישת הביקורת.

חומצה היאלורונית: למילוי של קמטים עמוקים ופיסול הפנים

חומצה היאלורונית: למילוי של קמטים עמוקים ופיסול הפנים

חומצה היאלורונית היא חומר הקיים באופן טבעי בגוף שלנו, בעור ובאיברים נוספים. לחומר הייחודי יכולת לספיחת מולקולות של מים ולכן הוא תורם למיצוק העור ושומר על גמישותו. עם הגיל, כמות החומצה ההיאלורונית בעור הולכת ופוחתת וכתוצאה מכך עור הפנים שלנו הופך נפול וחסר חיוניות.
החומצה ההיאלורונית שמוזרקת מיוצרת במעבדה, אך היא זהה בהרכבה לחומצה הקיימת בגופינו. הזרקות חומצה היאלורונית משמשות להחייאת העור והקניית נפחים. כמו כן, החומצה ההיאלורונית גורמת לייצור מוגבר של סיבי קולגן ואלסטין – חלבונים התורמים לגמישות העור. בשל היכולת להשיב נפחים, הזרקות חומצה היאלרונית משמשות גם למילוי של קמטים סטטיים ועמוקים.

החומצה ההיאלורונית אינה משמשת רק להצערת הפנים וניתן לעצב באמצעותה גם איברים שונים, בהם השפתיים, האף, עצמות הלחיים וקווי המתאר של הפנים. למעשה, באמצעות הזרקה בנקודות ייעודיות להוסיף נפח לאיברים שונים וכך לבצע מעין פיסול פנים.

מהו מהלך הטיפול?

ההזרקות מתבצעות תחת אלחוש מקומי לשכבות העור הבינוניות או העמוקות, כתלות בסוג החומצה ההיאלורונית המוזרקת ומידת הסמיכות שלה. הטיפול אורך כ-30-60 דקות ולרוב לא מלווה בכאב עז. כמות ההזרקות משתנה ממטופל/ת למטופל/ת ותלויה במטרות הטיפול שנקבעו במהלך פגישת היעוץ. חשוב לציין כי מדובר בטיפול בטוח מאוד וגם אם מתקבלת תוצאה לא רצויה החומר יתפרק מעצמו תוך מספר חודשים. כמו כן הוא ניתן לפירוק גם באמצעות הזרקה של חומר מיוחד תוך מספר ימים. התוצאות יחזיקו לרוב ל-6-9 חודשים שאחריהם יהיה צורך בטיפול נוסף.

חומצה היאלורונית: לשיפור מרקם העור

תכשיר ייחודי המבוסס גם הוא על מולקולה של חומצה היאלורונית באורך מסוים הגורמת לייצור מוגבר של סיבי קולגן ואלסטין. לאחר שהוזרקה, החומצה מתפזרת בעור וכך תורמת לשיפור גמישות העור ולהעלמת קמטוטים.
הזרקות החומר מיועדות לטיפול בסימני הזדקנות ראשוניים ולשיפור מרקם העור. לצד זאת, הטיפול יכול לסייע גם בטשטוש של פיגמנטציה, צלקות אקנה והוא מקנה לעור מראה זוהר וחיי.

חומצה היאלורונית היא חומר הקיים באופן טבעי בגוף שלנו, בעור ובאיברים נוספים. לחומר הייחודי יכולת לספיחת מולקולות של מים ולכן הוא תורם למיצוק העור ושומר על גמישותו. עם הגיל, כמות החומצה ההיאלורונית בעור הולכת ופוחתת וכתוצאה מכך עור הפנים שלנו הופך נפול וחסר חיוניות.

פרופילו: לעור רענן וזוהר

כיצד מתבצע הטיפול ?

התכשיר מוזרק לעשר נקודות שונות באזור הפנים, הצוואר, המחשוף או הידיים.
הטיפול מתבצע לרוב תחת אלחוש מקומי ואורך מספר דקות. כדי להשיג תוצאה מיטבית תתבצע סדרה של כשלושה טיפולים שיתבצעו בהפרש של כחודש האחד מהשני. אם הטיפול מתבצע בפרוטוקול המקובל התוצאה מחזיקה לרוב כשנה, אולם הדבר תלוי במשתנים רבים, כמו למשל הגיל, האופן שבו הגוף מפרק את החומצה ההיאלורונית ועוד. לאחר סדרת הטיפולים הראשונית לרוב תידרש זריקת חידוש שנתית.

טיפול בחוטים

טיפול בחוטים: לשיפור מרקם העור וקבלת אפקט של מתיחה

לצד היווצרות של קמטים, עם ההזדקנות מתרחשת גם נפילה של רקמות הפנים המקנה להן מראה נפול ולא חיוני. בעבר, הדרך היחידה לטפל בצניחת רקמות הפנים הייתה באמצעות ניתוח להרמת פנים שלווה בלא מעט סיכונים ודרש זמני החלמה ממושכים. בעשור האחרון, פותח טיפול אסתטי להרמת הפנים המספק פתרון יעיל לתופעת הנפילה ללא זמני החלמה ממושכים או סיכונים משמעותיים.

חוטים נספגים נמצאים בשימוש כבר שנים רבות בכירורגיה. כאשר הם מוחדרים לעור הפנים הם גורמים למעין טראומה מבוקרת המעודדת את התחדשות העור ומובילה לייצור מוגבר של סיבי קולגן ואלסטין. כך מסייע הטיפול לשיפור מראה ומרקם העור, לטשטוש של קמטים ואף מספק תמיכה לרקמות שצנחו. חלק מהחוטים אינם חלקים ועל פניהם קיימים מעין עוגנים או זיזים המאפשרים לבצע מתיחה של הרקמות בעת החדרתם.

כיצד מתבצע הטיפול?

ברוב המקרים הטיפול מתבצע תחת אלחוש מקומי והוא עורך 10-30 דקות. החוטים יוחדרו לעומק בינוני בנקודות אסטרטגיות שנקבעו מראש במהלך פגישת הייעוץ. ניסיון הרופא המטפל חשוב במיוחד לשמירה על מיקום החוטים והיחס בניהם, זאת כדי לקבל מראה פרופורציונלי ותוצאה מוצלחת.
השינוי ייראה לרוב מיד לאחר הטיפול, אולם התוצאה הסופית תתקבל לאחר מספר שבועות. תוצאות הטיפול יחזיקו כ-6-12 חודשים, אז יהיה צורך בטיפול נוסף.

שילוב של טיפולים אסתטיים שונים: האם כדאי?

לעיתים, כדי לספק תוצאה הרמונית ומוצלחת ישולבו מספר טיפולים. כך לדוגמה, ניתן לשלב את הטיפול בחוטים נספגים עם טיפול בהזרקות של חומצה היאלורונית ולספק מעין אפקט של הרמה עם השבת נפחים. שילוב של הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית לא יספק רק תוצאה "שלמה" יותר והוא עשוי להאריך את גם את משך הזמן בו מחזיקה התוצאה הסופית (הבוטוקס גורם לפירוק איטי יותר של החומצה ההיאלורונית ברקמות  ).
במקרים מסוימים ישולבו הזרקות האסתטיות עם ניתוחים שונים. חשוב לציין כי נשים שביצעו הזרקות של סיליקון בעבר לפנים אינן יכולות לבצע טיפול בהזרקות של החומצה ההיאלורונית.

כדי לבחור את הטיפול המתאים ביותר למצב העור והפנים ולהנות מתוצאה מוצלחת, חשוב לפנות לרופא בעל ניסיון שמכיר היטב את האנטומיה של הפנים. לצד זאת, מומלץ לבחון גם עבודות קודמות וכך לבחור ברופא בעל יד טובה – דבר התופס משקל רב בקבלת תוצאה אסתטית וטבעית.